Instantní pohoda

Nezáleží na tom, zda již máte nějaké zkušenosti s chovem akvarijních rybek nebo nikoliv. Stačí dodržet pár základních zásad a vaše nové akvárium se vám bohatě odmění. Vašemu bytu dodá příjemnou atmosféru a zaujme každou návštěvu, zvláště tu dětskou.

rybka a korály
5 rad pro začátečníky

       I.            Kupte dostatečně velké akvárium
Vyhněte se malým akváriím nebo designovým kulatým a oválným variantám. Akvárium by mělo mít objem alespoň 60 litrů. Nahoře být zakryté krytem se zabudovaným LED osvětlením a stát na podstavci nebo stolku, který unese jeho váhu. Nezapomeňte, že 1 litr vody váží 1 kilogram!
    II.            Základní výbava
Na dno nedávejte kamínky, které jste si přivezli z dovolené v Chorvatsku, ale kupte pytel substrátu přímo pro akvaristiku. Drť by měla být jemná a neobsahovat vápenec.
kočka u akvária
Každé akvárium musí mít filtr. Na něm rozhodně nešetřete, protože vám ušetří spoustu práce do budoucna s ošetřováním akvária. Dejte si pozor, aby odpovídal velikosti objemu vody.
Kromě filtru kupte termostat, protože ideální teplotu vody, je potřeba udržovat konstantní a to v průměru mezi 24 a 25 °C. Výjimkou je období rozmnožování nebo pěstování některý druhů rostlin.
 III.            Rostlinky
Každý správný akvarista vám řekne, že v akváriu musí být živé rostlinky nikoliv ty umělé. Nejen, že přidávají na věrohodnosti, ale hlavně vytvářejí přirozené prostředí pro rybky. Na druhou stranu je s nimi práce jako se samotnými rybkami, takže pokud opravu nemáte čas, pak sáhněte pro co nejvěrnějších plastových imitacích.
 malé akvárium s rostlinou
IV.           
Rybičky
Zde je rada jednoduchá. Kupujte rybičky v prodejně, kde jsou ochotni vám poradit. Řada krásných rybiček je vhodných pro začátečníky. Třeba neonky, zebřičky, čichavci, skaláry a různé typy sumečků. Také je nutné poradit se a správně zvolit počet rybek dle velikosti akvária. Drobné rybky kupujte v hejnech alespoň po 10 kusech.
     V.            Umístění akvária
Máte-li možnost, umístěte akvárium do klidové části obývacího pokoje. Jednak proto, že bude pro každého, kdo k vám přijde do bytu snadno dosažitelné a zároveň vás nebude ze spaní rušit zvuk filtru, který v akváriu nevypínáme. Také je důležité umístit ho mimo přímé světlo, pak vám bude zarůstat řasami jen minimálně. Do klidného rohu ho umístěte kvůli rybičkám, ať jsou vystaveny, co nejmenšímu ruchu.

CategoriesNezařazené