Velkou výhodou je, na začátku každého soukromého podnikání, nadšení. Rozhodnutí, kterému předchází dlouhý čas zvažování všech pro i proti, usnadní tolik důležitý první krok. A ten skoro vždycky ovlivní, jakým směrem se bude vaše podnikání ubírat. Proto nic nenechávejte na náhodě a řiďte svoje kroky uvážlivě. Pro začátek je vhodné vypracovat podrobný plán, který vás provede hned od začátku labyrintem všech úskalí, které založení nové firmy přináší. Toto vám usnadní další rozvoj vašeho podnikání. Je to svým způsobem položení základního kamene a podle jeho kvality na něm budete dále stavět.
Druhý krok
Po vyřízení všech nezbytných formalit se soustřeďte na vybavení vaší firmy vším, co umožní plynulý chod práce. Bývá to finančně nákladné, ale nešetřete na něm. Hlavní devízou každého soukromého podnikatele je kvalita. A ta se nedá dosáhnout takzvaně „na koleně“. Vložené prostředky se vám určitě brzo vrátí. Pokud se rozhodnete pro podnikání z domova, snažte se vytvořit oddělené prostory, které nebudou rušeny běžným chodem domácnosti. Ideální jsou buď suterénní nebo podkrovní místnosti. Často to není možné, a tak se snažte zajistit, abyste do ní měli samostatný vchod.
Třetí krok
O zahájení činnosti vaší firmy dejte světu zprávu. Využijte všechny možnosti reklamy, které se nabízí. Na vstupní dveře připevněte ceduli s logem firmy a provozní dobou, telefonním a internetovým kontaktem pro případ, že budete vyřizovat mimo firmu. Pokud v místě, kde bydlíte, pravidelně vychází zpravodaj, je vhodné do něj umístit inzerát s nabídkou vámi nabízených služeb. Rozhodně využijte registraci na internetových serverech. V dnešní době přichází nejvíce zakázek přes tento systém. A vám to zajistí stálý přísun práce.
Jak už to v soukromém podnikání bývá, někdy jí bude tolik, že budete pracovat i o víkendech. A někdy méně. Pokud ale bude vaše práce kvalitní, zákazník si ji zase brzo najde.